Le Magazine International Polonais
Politique Economie
Entreprises Culture
Finances Emploi
International Europe

Kownacki szefem Orlenu

Piątek 19 stycznia 2007.
Strona główna > Język Polski > Ekonomia > Kownacki szefem Orlenu
 
Abonnement

Nowym szefem PKN Orlen został Piotr Kownacki. Zastąpił na tym stanowisku Igora Chalupca.

Rada Nadzorcza większością głosów odwołała Igora Chalupca. Jednocześnie, powołała na stanowisko prezesa Piotra Kownackiego, dotychczasowego wiceprezesa Zarządu. Spółka poinformowała, że są to jedyne zmiany na dzisiejszym posiedzeniu Rady Nadzorczej.

Piotr Kownacki był do tej pory jednym z wiceszefów Orlenu, wcześniej był też wiceprezesem NIK-u.

Chalupec oznajmił też, że odchodząc ze stanowiska prezesa PKN Orlen rezygnuje też z funkcji prewodniczącego rady nadzorczej Unipetrolu i prezesa zarządu firmy Możejki-Nafta.

Jarosław Kaczyński jest przekonany, iż za odwołaniem Igora Chalupca przemawiały nie tylko kwestie biznesowe, ale przede wszystkim sprawy związane ze strategicznym charakterem przedsiębiorstwa.

Premier powiedział, że nowy prezes ma lepsze doświadczenie, które - jak powiedział - odpowiada potrzebom związanym nie tylko z przedsięwzięciami czysto ekonomicznymi, ale także tymi, które odnoszą się do naszego bezpieczeństwa narodowego.

Copyright © 2007 SwietaPolska EURL. Tous droits réservés.
Site, publication, journal sont protégés par le droit d'auteur et le droit de la propriété intellectuelle
Reproduction interdite www.swietapolska.com